hr/en

Kolačići (cookies) pomažu u korištenju ove stranice. Korištenjem pristajete na korištenje kolačića.

Radionice
25. srpnja 2018.

Videoglitch radionica

Videoglitch je trodnevna praktična radionica destabilizacije i konzervacije digitalnog medija inovativnim glitch metodama, tehnikama i “trikovima”. Održava se kao dodatni modul radionice NISAM OD JUČER, ali je otvorena svim članovima Kinokluba Zagreb.

Videoglitch je trodnevna praktična radionica destabilizacije i konzervacije digitalnog medija inovativnim glitch metodama, tehnikama i “trikovima”. Održava se kao dodatni modul radionice NISAM OD JUČER, ali je otvorena svim članovima Kinokluba Zagreb. Molimo sve zainteresirane polaznike radionice da se sa svojim kontaktom (e-mail / mob) prijave do 6.kolovoza 2018. na radionice@gmail.com.

Videoglitch je trodnevna praktična radionica destabilizacije i konzervacije digitalnog medija inovativnim glitch metodama, tehnikama i “trikovima”.
Cilj radionice je pružiti osnovno uporište budućim autorskim istraživanjima digitalnog videa i kreaciji temeljenoj na slobodnom softveru i kodecima, transkodiranju i skriptiranju, eksperimentiranju i reinterpretaciji.

Sudjelovanje na radionici je besplatno, uz obvezu donošenja vlastitog prijenosnika (Lin/Win/OSX). Predznanje o digitalnim formatima i softveru nije uvjet za prijavu.

Održava se kao dodatni modul radionice NISAM OD JUČER, ali je otvorena svim članovima Kinokluba Zagreb. Molimo sve zainteresirane polaznike radionice da se sa svojim kontaktom (e-mail / mob) prijave do 6.kolovoza 2018. na radionice@kkz.hr

Raspored

9. kolovoza, 15 – 21h (1h pauze)

Prezentacija + Q&A (primjeri i pojmovi glitch prakse u suvremenoj medijskoj umjetnosti i kulturi)

Instalacija softvera

Uvod u FFmpeg i CLI (terminalsko sučelje)

Transkodiranje video materijala

10. kolovoza, 15 – 21h (1h pauze)

Video konverzije - RAW video i slika

Hex i tekst uređivanje (hex/text editori)

Sonifikacija videa (Audacity)

Praktičan rad s video datotekama

11. kolovoza, 15 – 21h (1h pauze)

Napredna sonifikacija s automatizacijom

GUI datamosh (Avidemux)

Skriptni datamosh (Moshy, Tomato)

Praktičan rad s video datotekama

O voditeljima

Dina Karadžić — MFA@ALU Zg 2012.; od 2014. suosnivačica i umjetnička voditeljica umjetničke organizacije Format C [https://formatc.hr/], organizacije s fokusom na umjetničkom istraživanju, eksperimentalnom multimedijskom djelovanju i suradničkom stvaralaštvu. Aktivno (su)djeluje u području suvremenih edukativnih praksi; inicira i izlaže u području vizualne | digitalne | internetske umjetnosti, https://formatc.hr/j3d1n4

Vedran Gligo - samouki DIY haker / umjetnik / organizator / projektni voditelj. U svojoj svakodnevnoj praksi snažno primjenjuje principe slobodnog softvera, i osnažuje lokalnu zajednicu održavajući besplatne i otvorene digitalne radionice u zagrebačkom AKC, putem hacklab01 projekta [https://hacklab01.org/]. Djeluje u području open source kulture, promocije GNU / Linux sustava, web developmenta, glitch stvaralaštva, suradničke online umjetnosti velikog razmjera, nezavisne kulturne produkcije, (h)aktivizma (...). https://v3d.space/

Autor naslovne fotografije je Vedran Gligo.